Neşeli, Ayak Bakım Merkezi

Ayaklarınızdaki hızlı değişim ve sağlık için hemen randevu alın!
Topuk çatlağı görsel olarak rahatsızlık vermesinin yanı sıra önemsenmesi gereken bir sorundur. Ciddiye alınmaması durumunda, çatlak deriye daha sonra da mikro-organizmalar vücuda ulaşarak hastalıklara sebebiyet verebilir. Aynı zamanda topuk çatlağının tedavi edilmemesi durumunda, ayaktayken oluşan baskı sebebi ile ağrıya sebep olabilir.
En temel şekliyle topuk ve çevresinde oluşan küçük yarıklar olarak tanımlanan ve bir sağlık problemi olan topuk çatlakları oluşturduğu kötü görüntü nedeniyle de bu sorunu yaşayan kişide rahatsızlık hissi oluşturabiliyor. Topuklardaki çatlaklar şişkin, kuru ve yağ eksikliği bulunmakta olan nasır tabakaları nedeni ile oluşuyor. Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerde çatlak topuk sorunu oluşma riski daha fazla oluyor. Bununla birlikte yaşlanma sonucunda da cildin elastikiyetini ve nemini kaybetmesi durumunda çatlak topuk daha sık görülebiliyor.
Ayrıca yine bu bölgede bulunmakta olan açık sinir uçları nedeni ile çok fazla ağrı hissedilmesi durumu da ortaya çıkabiliyor.

 

 
casino siteleri