Neşeli, Ayak Bakım Merkezi

Ayaklarınızdaki hızlı değişim ve sağlık için hemen randevu alın!
Kalınlaşmış tırnak bakımı, normalden daha üst seviyede kalınlaşan ve şekli bozulan tırnaklara uygulanmaktadır. Tırnak kalınlaşması birçok sebebe bağlı olarak gelişebilmektedir. En yaygın sebepleri ise, mantar, diyabet, deri hastalıkları, dolaşım sistemi sorunlarıdır.

Kalınlaşmış tırnak bakımı için özel cihazlardan destek alınır ve kişinin ağrısız ve acısız şekilde tırnaklarının inceltilmesi sağlanır.

Tırnaklar travmalara bağlı olarak deformasyona uğrayabilir. Tırnakta meydana gelen bu rahatsızlıklar ağrıya sebebiyet verirken, ayağın hareket kabiliyetini de kısıtlayabilir. Bu durum da kişinin yaşam kalitesini düşürür.

Tırnak yüzeyinin özel cihazlar desteği ile inceltilmesi ve temizlenmesi, eski sağlıklı formuna ulaşmasını sağlarken, özel jel kullanımı ile de tırnağın yapısının korunması amaçlanır.

Kalınlaşmış tırnak bakımı uygulaması, düzenli olarak yapılmalıdır. Zira, kendi kendini tekrar edebilir özelliktedir. Tırnak bakımı periyodik şekilde uygulandığında, bir müddet sonra tırnağın eski formuna ulaşması muhtemeldir.